Sık Sorulan Sorular

Chiptuning aracın performansını arttırmaya yönelik araç motoruna uygulanan bir yazılım işlemidir. Chiptuning uygulamaları yazılım yüklenerek veya harici kitlerle yapılabilmektedir. Araca uygun yazılım bulunduktan sonra chiptuning uygulama programları sayesinde bu yazılımlar araç beynine yüklenir. Harici kitlerde ise araca özel hazır olan aparatlar araca monte edilerek uygulama gerçekleşir.

Pedalbox bir chiptiuning uygulaması değildir. Aracınıza özel uygulanan özel bir kittir. Montajı 5 dk sürmektedir ve demontajı da aynı şekildedir. İstediğiniz an pedalboxı dakikalar içinde sökerek aracınızı eski halinde kullanabilirsiniz. Pedalbox gaz tepkime cihazı olarak kullanılır. Aracın gaz tepkime süresini hızlandırarak araca seri bir sürüş katar.

Aracınızın hiç bir aksamının kesilmesi, demontesi veya yazılım değişikliği gibi birişlem olmadığı gibi aracınızı olumsuz anlamda hiç bir şekilde etkilemeyen bir uygulamadır. Aracınızı hiç bir şekilde garanti kapsamı dışına çıkarmaz.

Kesinlikle uygundur. Diğer araçlara yapılan uygulamalardan bi fark gözetmemektedir. Pedalbox bir chiptuning uygulaması değildir. Sadece gaz tepkime cihazıdır. Bu nedenle dizel ve lpg araçlara da uygulanabilir.

Kesinlikle. Pedalbox'a yüzde yüz güvenen DTE Systems aracınız üzerindeki değişikliği, performans arttışını size hissettirmek adına kendi aracınızda ücretsiz test imkanı sağlamaktadır.
Pedalbox bir beygir arttırıcı kit veya yazılım değildir. Pedalbox aracınızın gaz tepkime süresini hızlandırarak aracınızdan maksimum performans görmenizi sağlamakatadır.
Potansiyometre ile gaz kelebeği arasındaki sinyalin, sürücünün gaz pedalına uyguladığı güce karşı verdiği yanıta verilen isimdir.
Potansiyometre ile gaz kelebeği arasındaki sinyalin, sürücünün gaz pedalına verdiği komuta bağlı olarak geç iletilimesinin genel adıdır. Pedalbox bu süreyi hızlandırarak aracınızı tam devir ve performans kullanmanızı sağlar.
Piyasada bu işlemi yapan yerler mevcut motor yazılımını değiştirerek araçlarının beygir gücünü arttırabiliyor. Fakat pek güvenli olmayan bu uygulama amatör ellerde faciaya dönüşebilmekte. DTE Systems'in araçlarınıza özel hazırladığı Power Control araç kiti bu işlemi basite indirgeyerek tamamen güvenli bir şekilde yetkili uzmanlar tarafından yapılabiliyor.

Pedalbox'ın üç ayrı sürüş modu mevcuttur. Ekonomi modda şehir içi %15 e kadar yakıt tasarrufu sağladığı test edilmiştir. Normal seviyelerde %4-7 arası bi tasarruf sağlamaktadır. Spor ve spor plus modlarında aşırı performans sergilediği için bir yakıt tasarrufu sağlamaz fakat aksi şekilde fazla tüketim de sağlamamaktadır. Yakıt tasarrufu artısı olup fazla yakıt tüketimi yoktur.

Power Control aracınızın beygir gücünü arttıran alman markalı bir performans ürünüdür. Aracınıza özel takılan bu kit aracınızın özelliklerine göre beygir artışı sağlamaktadır.
Elbette ürünü anlattığımız tüm insanları aklına gelen ilk soru bu oluyor. Yani siz BMW, Audi, Mercedes, Renault, Fiat, Ford gibi milyarlarca dolar ar-ge gideri olan firmalardan çok daha mı akıllısınız? O firmalar bunu akıl edemiyor mu? Üretici firmanın bulamadığı, çözemediği bu sorunu aracı birkaç firma mı çözüyor diye tepkiler alıyoruz. Aslında sorunun cevabı gayet basit. Diğer sayfalarda anlattığımız makalelerde de değindiğimiz gibi otomotiv üreticilerinin uymak zorunda olduğu çok fazla standart vardır. Bu standartlardan bir tanesi de aracın gaz pedalı tepkisinin yaşlı genç, bayan, engelli tipteki tüm insanların ortak paydada kullanılabileceği şekilde optimize etmektir. Yani; genç bir insan atik bir araba sürüş keyfi yaşamak ister. Bunun tam aksine bir bayan arabası yavaş kalksın yavaş dursun isteyebilir. Sürüş keyfi herkes için standart değildir. Bunu standart haline getiren dünyada kabul görmüş standartizasyon kurumlarıdır. Bir sürücü doğal olarak bu standartların dışına çıkmayı isteyebilir, aracının hantal olduğunu, yavaş kalktığını, daha çok performansa ihtiyacı olduğunu düşünebilir. İşte tam da burada DTE Systems bünyesinde geliştirilen Pedalbox Power Control gibi ürünler devreye girmektedir. Sorunuza daha detaylı cevap alabilmek ve sorularınızı sorabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yakıt tasarrufu kullanım göstergesi mevcut değildir fakat bu tasarrufu kendiniz ölçebilirsiniz. Pedalbox devre dışıyken 100 km'yi baz alarak bir sürüş ile Pedalbox ekonomi mod devredeyken 100 km yol alarak bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Araç performansından şikayetçi olanların bir sorduğu sorudur genelde. Araçlarınız gaz tepkime cihazları veya chiptuning uygulamaları ile hızlandırılabilir. Bu konuda en çok tercih edilen ürün Pedalbox'dır. Hızlandırıcı Pedalbox ile aracınızı daha hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Pedalbox hızlandırıcı araç kitleri DTE Systems tarafından tasarlanan ve elektronik pedal sistemi bulunan araçlar için özel tasarlanan bir üründür. Araç performansını arttırmak, araç üzerindeki hassas dengeleri titretecek bir konudur. Gelişi güzel yapılan performans arttırıcı uygulamalar araçlara ciddi zararlar verebilmektedir. Her aracın performans limiti ve kaldırabileceği bir performans yükü mevcuttur. Bu mevcudiyetin dengesini bozacak bi uygulama araç için ciddi sıkıntıya sebebiyet verir. Bu yüzden Pedalbox araçların performans diyagramlarını iyi analiz etmiş ve arge çalışmaları sonucunda her araca aynı performans yükünün bindirilemeyeceği sonucuna varmıştır. Bu yüzden de araç marka ve modellerine özel kitler hazırlamayı uygun bulmuştur. Pedalbox yüksek performanstan önce kullanıcıya karşı sorumluluk sahibi bir uygulamadır.