Türkiye'de Satışı Olmayan Otomobil Markaları
30
Haziran

Türkiye'de Satışı Olmayan Otomobil Markaları

Ülkemizde henüz satış ağı bulunmayan otomobil markalarını hiç merak etmiş miydiniz?  Arabalardan hoşlananların oldukça ilgisini çekecek olan bu yazımızda belki de hiç adını duymadığınız orijinal araba markalardan bahsedeceğiz. 

MAZZANTİ

Yarış arabaları ve spor arabaları üreten İtalyan markası Mazzanti, 2000'li yılların başında kuruldu. Antas ve Evantra modelleriyle ilgi çeken markanın tek amacı kişiselleştirilmiş süper otomobiller üretmek.KOENİGSEGG

İsveçli olan marka yüksek performans özellikleri sunmayı başararak en kaliteli malzemeleri kullanarak otomobil üretmek. Nitekim el işçiliğine önem veren marka 1994 yılında süper otomobil hayaliyle ortaya çıkarak ürettikleri her bir otomobili bir sanat eserine dönüştürmeye devam ediyor. Markanın en iyi bilinen modelleri Agera serisidir.


MITSUOKA 

1979'da kurulan Japon markası Mitsuoka motors, kişiye özel butik üretim yapan bir firma. İngiliz tasarım çizgilerini takip eden markanın en bilinen modeli Orochi'dir.

GRİNNAL CARS

El yapımı üç tekerlekli otombilleriyle 20 yıldır varlığını sürdüren Grinnal Cars, İngiliz markalardan birisi. Otomobillerinde BMW ve Audi motorlarının kullanıldığı en çok bilinen modeli Scorpion'dur.

PAGANI ZONDA

İtalyan markası olan Pagani, aşırı lüks ve yenilikçi otomobiller üretme hayaliyle Arjantinli Horacio Pagani tarafından kurulmuştur. En beğenilen ve gözde olan modeli ise Zonda'dır.