Porsche'nin İlk Tamamen Elektrikli Spor Otomobili Taycan!
18
Mart

Porsche'nin İlk Tamamen Elektrikli Spor Otomobili Taycan!

Çevre dostu araç üretiminin tüm ülkeler arasında yaygınlaşmasıyla birlikte dev otomobil markaları elektrikli yeni araçlarını tüm dünyanın beğenisine sunmaya başladı.  Karşınızda yeni nesil elektrikli araçların önderleri arasına girecek olan Taycan! Porsche'nin eş zamanlı olarak üç kıta da prömiyerini yaptığı tamamen elektrikli spor otomobili Porsche Taycan, araba severlerin beğenisini üstüne topladı.  

70 yıldır hayatımızda olan marka, güçlü performans özelliklerine sahip araçlarına bir yenisini ekledi.  Berlin'deki prömiyerde açıklama yapan Porsche AG İcra Kurulu Başkanı Oliver Blume," "Taycan geçmiş mirasımızla geleceğimiz arasında bir köprü kuruyor. 70 yılı aşkın süredir dünyanın her yerindeki insanları heyecanlandıran ve kendisine hayran bırakan markamızın başarı hikayesini geleceğe taşıyor. Bugün yeni bir dönemin başlangıcı"  " sözlerine imza attı. 


Otomobil sektöründe dijitalleşmenin, üstün teknolojinin ve Porsche performansını barındıran Taycan, sürdürülebilir enerjiyi temsil edecek. Şu an için iki model olarak tasarlanan Taycan Turbo ve Taycan Turbo S, e-performans serisinin yeni göz bebekleri oldu.  

Kanada, Berlin ve Çin'de eş zamanlı olarak dünyaya tanıtılan Taycan, Porsche'in en güçlü üretim modeli olarak anılıyor. Porsche'nın DNS'ını taşıyan dış tasarımı, performans ve verimin birleşmesinden kaynaklanan iç tasarımı bir yana bataryası 100 km için 5 dakikada yeniden şarj edilebiliyor. İlk kez iç tasarımın da deri bulundurmayan Porsche, yenilikçi geri dönüştürülmüş malzemelerden üretildi. Biri önde diğeri arka aks da yer alan iki elektrikli motora sahip. 

4 farklı sürüş moduna sahip yeni nesil elekrikli spor otomobil Taycan, 2021'de en çok konuşulan araçlardan biri olacak...