Pedalbox Yakıt Tüketimini Artırır mı?
18
Eylül

Pedalbox Yakıt Tüketimini Artırır mı?

Otomobillerinde mofiye yaptırmak isteyenlerin tercih ettiği en zararsız uygulamalardan birisi olan pedalbox araca serilik, hız ve hareket kazandırır. Otomobil sürücülerinin en çok merak ettiği hususların başında olan aracımın yakıt tüketimi değişir mi, aracımın yakıtı artar mı, aracım zaten az yakıyor taktırdığımda çok yakmaya başlar mı? Gibi soruların yanıtlarıdır. Bizde bu makalemizde merak ettiğiniz yakıt tüketimi konusunda size bilgiler verelim istedik.

Yukarıdaki soruların hepsine ortak yanıt olarak verecek olursak pedalbox aracınızın yakıtını asla artırmaz. Bunun için hiç tereddüt etmeden aracınıza taktırabilirsiniz.

Bu şu şekilde hayal edebilirsiniz. Aracınıza pedalbox taktırıyorsunuz, gittiğiniz mesafe aynısı, yaktığınız akaryakıt miktarı aynı. Aracınızla ilgili değişen tek şey motorunuzun gücüdür. Aynı yolu aynı yakıtla giderken aracınız çok daha hızlı hareket ediyor. Aracınızı modifiye ederken pedalbox dışında herhangi bir değişim ya da ekleme yapmamışsanız aracınızda faza yakmayacaktır.

Uygulama sonrasında 5 dakikada gideceğiniz bir yolu sadece 3 dakikada gitmiş olacaksınız. Yani aracınız daha hızlı ve atik olacaktır.

Türkiye’de sürücülerin en çok yakındıkları konuların başında yakıt tüketimi geliyor ve dolayısıyla bir çok insan da araçların LPG montajı yapmayı tercih ediyorlar. Dolayısıyla bu uygulama neticesinde endişe edilen şey ise aracın performansının düşmesi. Her ne kadar LPG sistemlerinin montajı sonrasında da aracınızın çekişi düşmüyor olsa da pedalbox taktırdığınızda aracınız performans düşüklüğü değil artışı yaşayacaktır.

İnsanların araçların modifiye yaptırmak istemelerinin nedeni tamamen kişisel isteklerinden kaynaklanmaktadır. Hızlı atik ve çevik olan bir otomobil her zaman ilgi çeker ve sürücüsünü memnun eder dolayısıyla pedalbox cihazı tam bu işe yarar. Aracınızın gaz tepkimesini artırarak daha hızlı hareket etmesini sağlayacaktır.  

Pedalbox cihazı ile ilgili olarak aklınıza takılan herhangi bir soru, görüş ve öneriniz için lütfen bizlere ulaşınız.