Pedalbox Nasıl Çalışıyor?
14
Eylül

Pedalbox Nasıl Çalışıyor?

Bugün piyasada satılan gaz tepkime cihazlarına baktığımızda en çok dikkatleri çeken Pedalbox markası oluyor. Bunun nedeni ise üreticisinin Alman olduğu gerçeğidir. Her yıl cihaz üzerinde ciddi bir yatırım yapılarak mühendisler tarafından geliştiriliyor ve testler neticesinde başarısı kanıtlandıktan sonra piyasaya çıkarılıyor. Sistemin basit ancak etki bir uygulama olduğunu biliyoruz. Çalışma mantığına baktığımızda ise bir anlamda sinyal yükseltici görevi görüyor desek yerinde olacaktır. Peki, internet üzerindeki açıklamalara ve halk arasındaki bilinen adıyla gaz tepkisinin iyileştirilmesi nasıl oluyor?

Şimdi yeni nesil araçlara baktığımızda onların hiçbirinde gaz teli yok dolayısıyla bu telin yerine aracın boğaz kelebeğine bu emri veren bir potansiyometre konuluyor. Bu sayede gazla motor arasındaki bağlantı kurularak sistem bu şekilde hareket ediyor. İşte bahsettiğimiz Pedalbox ürünümüzde bu noktada devreye giriyor ve aracın daha hızlı hareket etmesini sağlıyor.

Yani bir şey anlamadım diyebilirsiniz J

Hemen şöyle açıklayalım aracınıza bindiniz ve çalıştırdınız. Aracınızın gazına bastığınız zaman % 25 oranında bir güç elde edersiniz işte tam bu esnada Pedalbox devreye girerek bu % 25 oranındaki gücü %50’ye çıkarır. Bu durum aracınızın daha atik bir şekilde hareket etmesini sağlayacaktır. Pedalbox’un Türkiye’de bu kadar sevilen olması ve tercih edilen olmasının en önemli nedenlerinin başında da bu geliyor. Montaj işlemi 5 dakika sürerken aynı zamanda 4 farklı modla çalıştığından dolayı istediğiniz modu tercih edebiliyorsunuz.

Pedalbox Avantajları Nedir?

Aracını aynı model ve yaşıtına göre çok daha hızlı hareket edecek ve bu da sizin sürüş konforunuzu artıracaktır.

Aracınızda çekiş problemi yaşamayacaksınız.

Aracınız yakıt tasarrufu sağlayacaktır.