Pedalbox Araca Zarar Verir mi?
16
Eylül

Pedalbox Araca Zarar Verir mi?

Otomobilinin performansından memnun olmayan ve bunun için alternatif arayan herkesin tercihi Pedalbox’tan yana olmuştur. Ancak bu sistemi ilk kez deneyecekler ya da karar verme aşamasında olanların kafasında da acaba Pedalbox araca zarar verir mi? Sorusu takılır. Bizde bu makalemizde bu soruyu göğüsleyerek aracınız için bu cihazı monte ettiğinizde ne olur anlatalım istedik.

Öncelikli olarak hemen şunu belirtelim ki Pedalbox Alman teknolojisiyle üretilmiş olan bir üründür. Yani kısacası öyle basit bir ürün değil ve arkasında bir dünya devi var. Dünyanın pek çok ülkesinde distribütörleri olduğu içinde geleceğini ve geçmişinin çok parlak olduğunu söylemek yerinde olacaktır. markanın geçmişten bugüne olan yolculuğuna baktığımızda da bunu net bir şekilde anlayabiliyoruz.

Ürün test aşamasındayken farklı model ve markalarda pek çok araçta denenmiş ve her araca eşit şekilde performans artışı sağladığı görülmüştür. Yani bu da demek oluyor ki bir araçta istenilen performans elde edilebiliyor ancak başka bir araçta edilemiyor. Araç her araçta beklenen etkiyi rahatlıkla oluşturabilmektedir. Pedalbox’un en önemli özelliği ise her araca özel olarak ayarlanabiliyor olmasıdır. Ürünün ticari belgesinin olması ve onaylanmış olması beraberinde parça sıkıntısının da yaşanmamasını sağlamıştır. Yani performans ve servis garantisi konusunda muazzam bir ürün diyebiliriz.

Pedalbox her araca uyum sağlar mı?

Aslında kafaları karıştıran soru işaretlerinden birisi de bu, yani Pedalbox her araca uyum sağlayabiliyor mu? Üzülerek söylemek gerekiyor ki her araca uyum sağlamıyor. Çünkü montajı gerçekleştirilecek olan aracın mutlaka elektronik pedal sistemine sahip olması gerekiyor. Eski araçlara baktığımız zaman bu araçlarda gaz teli bulunuyor ancak yeni nesil otomobillerde bu sistem olmadığından dolayı uyum sağlayabiliyor. Neden elektronik pedallar sorusuna da şöyle cevap verelim. Pedalbox’un görevi araçların sinyal gecikmelerinin ortadan kaldırılmasını sağlamak. Dolayısıyla telli olan sistemlerde bu durum olmayacaktır.

Peki, bu kadar başarılı bir çalışma neticesiyle ortaya çıkmış olan ürünün fiyatı nedir? Derseniz orada da şu şekilde bir sonuç ortaya çıkmaktadır.

Pedalbox’ın Fiyatı Nedir?

Dünyadaki satış fiyatı 229 Euro ancak Türkiye’de kurlardaki bu dengesizlikten dolayı fiyat 199 Euro olarak belirlenmiştir.