Otomobil Teknolojisinin Geldiği Son Nokta
01
Ekim

Otomobil Teknolojisinin Geldiği Son Nokta

Otomobillerde her sabah farklı teknolojilerle tanışıyoruz ve bu gelişmelerin büyük bir bölümü de güvenlik noktasında oluyor. Amaç yalnızca sürüş güvenliğini artırmak değil aynı zamanda sürücünün konforunu da en üst seviyeye çıkarabilmek. Bundan birkaç sene öncesinde bir paket halinde sunulan pek çok opsiyonda artık teknik özellik olarak araçlara dahil edilmiş durumda. Bizde sizinle birlikte OTOMOBİL TEKNOLOJİSİNİN GELDİĞİ SON NOKTAya bir göz atalım istedik.

Akıllı LED Farlar

Farlar özellikle uzun gece yolculuklarında hayat kurtaran bir özelliğe sahip. AKILLI LED FARLAR sayesinde aracın görüş açısı çok daha fazla genişliyor. Akıllı özelliği sayesinde araç kendi aydınlık derecesini kendisi ayarlayabiliyor ve bu sayede sürüş hem konforlu hem de çok daha fazla güvenli bir hale dönüşüyor.

Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi

Türkiye’de ve dünyada trafik kazalarının geneline baktığımız zaman şerit değiştirmelerden kaynaklandığı görülüyor. Mühendisler bu durumu dikkate alarak araçlara koydukları ŞERİT DEĞİŞTİRME UYARI SİSTEMİ sayesinde bu durumun önüne geçmeye çalışmışlar. Sistem çok basit bir şekilde çalışıyor. Aracınız bulunduğu şeritten sizin isteğiniz dışında çıktığında direk olarak uyarı gönderiyor. Özellikle gece uykusuzluk çekenlerin farkında olmaları amacıyla oldukça başarılı bir şekilde kullanılıyor.  

Araç Takip Sistemi

ARAÇ TAKİP SİSTEMLERİ genellikle araç kiralama firmalarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Filo yöneticileri bu kontrol sistemi sayesinde araçların nerede olduğunu görebiliyorlar. Sistemin amacı ise hız sınırlarının kontrol altında tutulması ve trafik ihlallerinin ortan kaldırılmasını amaçlıyor.   

Acil Durum Yardımcıları

ACİL DURUM YARDIMCILARI otomobillerde pek çok farklı modelde karşımıza çıkıyor. Akıllı cihazlardan yardım alınarak kullanılabilen bu yazılımlar sayesinde araçta meydana gelen tehlikeler anında uyarılıyor. Olası bir kaza sonrasında ise acil servise haber vererek uyarılmayı sağlıyor

Akıllı Fren Sistemleri

Bir araç için güvenliğin başladığı nokta AKILLI FREN sistemidir. Aracınızı kullanırken aniden meydana gelebilecek durumlarda fren sistemi devreye giriyor. Özellikle de sensör, kamera ve radarlar sayesinde etrafındaki tüm cisimleri algılayarak sürücü ve aracın güvenliğini tam olarak sağlıyor.