Oto Klimasından Gelen Kokular Nasıl Giderilir?
07
Mayıs

Oto Klimasından Gelen Kokular Nasıl Giderilir?

Araba kullananların sıkça başına gelen ve rahatsız eden durumlardan biri olan klimadan kötü kokuların gelmesi, tahammül edilmesi zor bir durumdur. Doğal sebeplerden kaynaklanan klimanın kötü kokular yayması kullanım şeklinden de kaynaklı olabilir. Klima temizleme işlemi sonrasında ortaya çıkan kokudan kurtulabilirsiniz. 

Kötü kokunun en büyük nedeni ise klimanın içerisinde zamanla biriken bakterilerdir, soğuk ve nemli ortamlarda çoğalan bu bakteriler klimanın koku yapmasına neden olur.  Bunun önüne geçmek için klimanın içerisinde filtreler bulunmaktadır, ancak zamanla yıpranıp işlevini yitiren filtreler bakterilerin çoğalmasına neden olabilir. 

Bakterilerin yanı sıra filtreye yapışan toz ve kirler de kötü kokuya neden olabilir. Bazen de tozlu hava vererek araç içi havanın kötü olmasına neden olabilir. Otomobilinizin kliması kötü koku vermeye başladığında klimanın temizlenmesi gerektiğini unutmayın ve bunu tek başına yapmaya kalkışmayın. 

Profesyonel kişiler tarafından teklif alarak klimanızın filtrelerini temizleterek araç içindeki havanın her zaman temiz kaldığından emin olun...