LPG'li Araçlarda Motordan Neden Ses Gelir?
05
Mayıs

LPG'li Araçlarda Motordan Neden Ses Gelir?

Otomotiv yakıtı olarak tercih edilen LPG, alternatif sayılan yakıt türünden biridir. Otomotiv sektöründe kabul görmüş olan oto gaz, sadece günümüzde 15 milyon araçta kullanılmakta. Fosil yakıtlardan daha az emisyon gerektiren LPG, çevre ve insan sağlığını olumlu yönde etkilemektedir. 

Günümüzde benzin fiyatlarının sürekli yükselişte olması araç sahiplerinin LPG'li araç kullanımına geçmesine iten en önemli etkenlerde arasındadır.  Sıvılaştırılmış petrol gazı olan LPG, renksiz ve kokusuzdur. LPG'li araç kullanan sürücülerin en fazla karşılaştıkları sorun olan motordan ses gelme probleminin nedenini sizler için araştırdık.

LPG'li araç sahiplerinin en fazla şikayette bulundukları bu konu oldukça hassastır.  Araç sahibinin kaputu açarak motordan gelen sesin enjektörlerden gelip gelmediğini anlaması gerekir. Çıtırtı sesi enjektörlerden geliyorsa çevresine ısıya dayanıklı maddelerle izolasyon yapılabilir. Ses hale devam ediyorsa enjektör takımlarını değiştirebilirsiniz genellik her markanın enjektörleri birbiriyle uyumludur. 

LPG enjektörlerinin yerlerinin değiştirilmesi de sıkça başvurulan çarelerden biridir ancak geçici olarak kullanılan bir çözümdür....