Kazalı Boyalı Otomobil Nasıl Anlaşılır?
06
Nisan

Kazalı Boyalı Otomobil Nasıl Anlaşılır?

Otomobil alırken dikkat edilmesi gereken bir çok püf noktası vardır, lakin ikinci el araç alımı bambaşka bir noktadır. Kaza geçmişi olan bir otomobili satın almak ileride bazı arızaların ortaya çıkmasına neden olabilir.  İkinci el araç satışlarında ne yazık ki bazı hileler karıştırılabiliyor ve alıcılar dolandırılıyor.  Araç alım ve satımında şeffaf davranmak her ne kadar dürüst ve gerekli bir yol olsa da, bu etik kurala riayet etmeyen satıcıda çoktur. 

Alıcı ve satıcı arasındaki güveni oluşturmak adına alışveriş anında bazı noktalara dikkat etmeniz sizin açınızdan oldukça önemli.  Araç daha öncesinde kaza geçirmiş ve hasar bildirimleri yapılmamış otomobilleri nasıl anlayabileceğiniz adına sizlere önemli bir kaç ipucu vermek istiyoruz.  

İkinci el otomobil alırken parlak boyasına veya sıfır gibi görünen motoruna aldanmamanızı öneririz.  Öncelikle büyük bir kaza geçirse bile onarılan araçları kimi zaman yakından baksanız bile hasarlı olduğunu anlamayabilirsiniz. Nitekim aracın boyanıp boyanmadığını anlamak için boya ölçüm cihazları kullanılmalıdır.  Bu cihazlar otomobilin üzerindeki boyanın katmanlarını ölçerek bölgenin daha önce boyanıp boyanmadığını ortaya çıkaracaktır.

Otomobil büyük bir kaza geçirmişe mutlaka bir kaç parçası da değişmiştir.  Bunu uzaktan anlayamazsınız lakin yakından bakıldığında ufak işaretleri yakalayabilirsiniz.  Bagaj kapağında, kapı çerçevelerinde, kaputta kaynak işlemlerinin olması ve farklı vida yada contanın kullanılmış olması parça değişiminin yapıldığını ortaya çıkarır...