Kadınların Araba Seçiminde Dikkat Ettiği Özellikler
24
Aralık

Kadınların Araba Seçiminde Dikkat Ettiği Özellikler

Kadınların alışveriş konusunda ne kadar titiz olduklarını eminiz ki bilmeyen yoktur. Otomobil seçerken de oldukça titiz davranan kadınlar, erkeklerden farklı olarak estetik görünüme daha fazla önem verir.  Araç seçimleri genellikle kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenirken, kadın sürücülerin özellikle dikkat ettikleri ayrıntıları sizler için araştırdık. 

Kadınların araba seçimi sırasında öncelik verdiği özellikler

1- Tasarım 

 Kadınlar için görünüm önem taşıyan bir husustur, hatta olmazsa olmazıdır diyebiliriz. Sevimli ve küçük tasarıma sahip otomobiller kadınların daha fazla ilgisini çekmektedir. 

2- Kullanım Rahatlığı 

Sürüş konforu kadınların aradıkları niteliklerden birisi, nitekim küçük araçların park konusunda sunduğu kolaylık onları için vazgeçilmezdir. Dar sokaklarda araba sürmek adına küçük arabalar kolaylık sağlarken, bagajın genişliği ve vites geçişlerinin basit olması dikkat ettikleri özellikler arasındadır. 

3- Renk

Erkek sürücüler için aracın teknik özellikleri daha çok ilgi çekerken, kadınların renklere verdikleri önemi hepimiz biliyoruz.  Araç alımlarında kadınlar otomobillerin göze hitap eden bir renge sahip olmasına mutlaka dikkat eder. 

4- Otomatik vites

Otomatik vitesin sunduğu kolaylık ve konfordan vazgeçemeyen en çok da bayan sürücülerdir. Nitekim trafiğin yoğun olduğu şehirlerde yaşayan bayan sürücüler rahat kullanım esasına bağlı olarak günümüzde otomatik vitesli araçlara yönelmiştir. 

5- İç dizaynı

Aracın dış görünümü kadar iç dizaynı da bayan sürücüler için büyük önem taşır. Otomobilin döşemeleri, iç aksesuarları, ön konsolunun şık olması aranılan niteliklerdir.