Gaz Tepkime Sorunlarını Kaldırarak Aracınızın Performansını Pedalbox İle Maksimuma Çıkarın!
29
Aralık

Gaz Tepkime Sorunlarını Kaldırarak Aracınızın Performansını Pedalbox İle Maksimuma Çıkarın!


Teknolojinin getirdiği yeniliklerden en büyük payı otomotiv sektörünün aldığını rahatlıkla görebiliyoruz.  Yeni nesil araçlarda görülen gelişim sürüş keyfini ve konforu arttırmak yönünde ilerler. Sürücülerin trafikte güvenliğini korumaya yönelik atılan her adımda, otomobillerde büyük çaplı değişiklikler göze çarpmaktadır.  Bahsi geçen yeniliklerden birisi ise eski dönem telli pedal sistemlerinin gelişim ve iyileşme gözeterek elektronik pedal sisteme geçmesidir. Yeni nesil araçlarda görülen elektronik pedal sistemleri gaz tepkime süreçlerinde de değişiklik yaratmıştır.

Sıkça görünür bir durum halini alan gaz tepkime gecikmeleri aracın performansını düşürdüğü gibi yakıt kullanımının da artmasına neden olmuştur. Otomobil performans üreticilerinin yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya gaz tepkime kitleri ortaya çıktı.  Elektronik pedal sistemli yeni nesil araçlara takılan bu kitler sürücü gaza bastığında aracın bu etkiye verdiği tepkiyi hızlandırmaktadır.

Gaz tepkime kitleri cihazı olmayan araçlarda bu etkiye tepki süresi 5-6 saniye arasında sürerken, cihazın bulunduğu araçlarda bu süre 2 saniyeye düşer. Bu sayede aracın anında ve seri şekilde kalmasını sağlarken, rampada bayılma ve devir düşmesi gibi sorunları tamamen ortadan kaldırır.

Gaz tepkime cihazlarının zararından çok sürücüye keyifli bir sürüş için faydası dokunmaktadır. Ancak her alanda olduğu gibi kötü uygulamalar ve kalitesi düşük cihazlar sıkıntı yaratabilmektedir.  Düşük maliyetli, üreticisi belli olmayan markalar sürücünün bir sorun karşısında muhatap bulamamasına neden olur.  Pedalbox’dan tercih edeceğiniz tüm kitler garanti koşullarına ve test imkanına sahiptir…