Gaz Tepki Artırıcı Zararlı mı?
25
Eylül

Gaz Tepki Artırıcı Zararlı mı?

Otomobil sektörü geliştikçe aynı doğrultuda otomobiller için geliştirilen cihaz ve aksesuarlarda değişiyor. Gelişen bu ürünler kapsamında özellikle gaz tepki artırıcı cihazların pek çok araç sahibi tarafından ilgi ile takip edildiği de bir gerçek. Dolayısıyla bizde bu yazımızda kafalardaki soru işaretini gidermek açısından gaz tepki artırıcı zararlı mı, değil mi? Bu konuyu ele alalım istedik.

Gaz Tepki Artırıcı 

Otomobillerinde bu cihazın olmasını isteyenlere baktığımız zaman amaçlarının araçlarının gazına dokundukları andan itibaren o hızlanmayı hissetmek istemeleri. Dolayısıyla araçlarını çalıştırdıktan kalkıncaya kadar olan süre içerisinde çok hızlı hareket ediyor ve araç kalkışı esnasında nazlanarak değil pratik bir şekilde hareket ediyor. Bu bir sürücü için keyif veren bir durum olduğu gibi aracın aynı zamanda daha az yakmasını sağlayan bir sistem. Piyasadaki tüm Chip Tuning uygulamalarına göre hem daha pratik hem de güvenilir olması da Pedalbox ürününün dikkat çekmesini sağlamış durumda. Bunun için sürücüler artık gaz tepki artırıcı olan sistemlere doğru yönelmiş durumda. Burada sistemlere dememizin nedeni ise piyasa da aynı görevi yaptıklarını iddia eden birkaç cihazın daha olmasıdır. Ancak bu cihazların tamamı Pedalbox teknolojisinin ve kullanımının çok altındadır.

Bu ürünlerin tamamının adına gaz tepkime cihazı denildiğinden dolyı genel olarak zararsız olması ürünlere olan ilgiyi de artırmış durumda.  

Gaz Tepki Artırıcı Ürünler Nasıl Çalışır?

Bu sistemler yeni nesil otomobillerde ECU sistemine yani elektronik beyne balanıyor. Motoru mekaniğini değil aracın beynine doğrudan müdahale edilmiş olduğundan dolayı herhangi bir kesme vs. gibi işlem yapılmıyor.  4 farklı modda çalışan bu cihaz sayesinde aracın performansında ciddi bir yükseliş meydana geliyor.

Gaz Tepki Artırıcı Ürünler İşe Yarar mı?

Sorunun en doğru yanıtını yine kullanıcılar veriyor. Bu zamana kadar ürünü kullanan her otomobil sürücüsü memnun ve bu memnuniyetini de her platformda paylaşıyorlar.