Elektrikli Lüks Sedan Lucid Air, Tesla'ya Rakip Geliyor!
12
Şubat

Elektrikli Lüks Sedan Lucid Air, Tesla'ya Rakip Geliyor!

Çevreye dost projelerin her geçen gün daha fazla hayata geçtiği günümüzde, çoğu ülke dizel araçlar yerine elektrikli araçların kullanımına geçeceğini açıkladı.  2030 tarihinde çoğu ülke elektrikli araba kullanımını zorunlu hale getireceğini şimdiden duyururken, araba üreticileri şimdiden piyasanın nabzını tutmaya başladı. 

Birçok marka elektrikli araç projesini açıklarken en çok ses getiren, alanında en iyisi olan Tesla tartışmasız olarak büyük bir başarı kazandı.  Ancak Tesla'ya yine aynı ülkeden ABD'den çıkan güçlü bir rakip çıktı.  Elektrikli otomobil üreticisi olan Lucid Motors, uzun yıllardır üstünde çalıştıkları ilk modeli araba severlerin beğenisine çıkardı.  

2021 yılının ortalarına doğru satışa sunulacak olan Lucid Air, elektrikli bir sedan.  Tesla Model S'ye güçli bir rakip olarak gösterimi yapılan araç seri üretim versiyonuyla oldukça beğenildi. Bu arada bilmenizi isteriz ki Lucid markasının COE'su olan Peter Rawlinson, aynı zamanda Tesla Model S'yi geliştiren baş mühendislerden biri. Lucid Air'in üretim aşamasında Tesla'dan daha kolay şarj olan, daha geniş ve konforlu, aerodinamik bir elektrikli otomobil piyasaya çıkarmak hayali vardı.

Over-the-air uzaktan güncelleme sistemini ilk kez Lucid Air modelinde kullanan marka, sesli komutlarında kullanımına imkan tanıyor. Space Concept platformuyla üst tavan boydan boya cam olmakla birlikte araç sahiplerine geniş ve ferah bir hacim sağlıyor. Aynı zamanda araç bagaj hacminin 739 lt olacağı da gelen bilgiler arasında....