DAHA FAZLA GÜÇ DAHA FAZLA TASARRUF
15
Mayıs

DAHA FAZLA GÜÇ DAHA FAZLA TASARRUF

Yakıt tasarrufu sağlayarak performanslı bir şekilde araba kullanmak kim istemez ki ? Videomuzda bütün araba sevdalılarını memnun edecek efsane araç performans arttırıcımızın anlatımı mevcuttur. İzleyin ve bu ekonomik performansı yakından tanıyın.


Araba sürücüleri için daha fazla güç elde ederek daha fazla yakıt tasarrufu sağlamak hayal gibi gözükebilir. Yıllardır arabalarını gerçek gücünün dışında kullanan sürücüler birçok farklı metod deneyerek performanslarını arttırmaya yönelik uygulamalar yaptırmaktalar araçlarına. Fakat bu uygulamaların bir çoğu arabaya ciddi zararlar verirken aynı zamanda da fazladan bir yakıt tüketimi sağlamaktadır. Bu uygulamaların deneyimlerinden dolayı sürücüler artık hem performans hem de tasarruf kelimelerinin bütünlüğüne tahammül edemiyorlar. Haklılar…
Şimdi sizlere bu yargıları yıkacak bir ürünün teknik manada nasıl tasarruf sağladığını sade bir dille anlatacağız.

Pedalbox ve yakıt tasarrufu

Pedalbox gelişmiş Alman teknolojisinin yakıt tasarrufu ve performans sağlayan eşsiz bir ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Atmosferik motorlarda oluşan gaz tepkime gecikmesine karşı devrim niteliğinde üretilen bu ürün sürücüleri performans konusunda tatmin ederken yakıt tasarrufu konusunda da yüzleri güldürüyor. Hem yakıt tasarrufu sağlayıp hem performans ne kadar mümkün olabilir dediğinizi duyar gibiyim.  Şöyle ki, atmosferik motora sahip arabalarda gaza bastığınız anda gaz boğaz kelebeği yakıt ve havayı aynı anda motora iletir. Atmosferik motorlardaki gaz gecikmesinin süresini ciddi bir zaman olarak görüldüğünü varsayarsak ki öyle, bu da boğaz kelebeğinin o kadar süre açık kalması ve yakıt hava karışımını motora daha fazla iletilmesinden kaynaklı sıkıntılar karşımıza çıkarak kendini gösterir. Bu durumda da ortaya iki sonuç çıkmaktadır;

  1.  Boğaz kelebeği oldukça fazla açık kalarak daha fazla yakıtı motora iletiyor ve bu durumda yakıt tüketimi de doğru orantılı olarak artıyor.
  2. Boğaz kelebeğinin açık olduğu süre zarfında yakıtla beraber motora hava da iletiliyor ve bu durumda da motordan tam performans alınamıyor.


Bu iki durum zaten hantal ve yavaş hızlanan arabalarda zamanla hızlı yıpranma ve eş zamanlı sorunlar teşkil ediyor.

Gelelim Pedalbox’a;

Pedalbox ile atmosferik motora sahip araçlarda gaz pedalına dokunduğunuz an size anında tepki veriyor ve arabanız da buna doğru orantılı bir şekilde hızlanıyor. Yani ne tepkime gecikmesi, ne de fazla yakıt tüketimi. Sadece performans !
Şimdi de Pedalbox’ın bu tasarrufu nasıl sağladığını yukardaki bilgilerimize ters orantılı şekilde tekrar dile getirelim.

  1. Pedalbox takılı arabalarda gaza bastığınızda sinyal motora anında iletiliyor ve bu durum gaz boğaz kelebeğinin anlık açılıp kapanmasına neden oluyor. Yani bu sayede süre olarak fazla açık kalan boğaz kelebeğine oranla anlık 4 kat daha az yakıt gönderiyor motora.
  2. Anlık gönderilen sinyal sayesinde gaz boğaz kelebeği daha az yakıtı motora iletirken aynı zamanda hava iletmesinde de ciddi anlamda bir azalma gerçekleştiriyor. Bu da motora daha az yakıtla daha az havayı gaza basıldığı an itibari ile ileterek daha fazla bir performans olanağı sağlıyor.


Yani tüm bu anlattıklarımızla belirtmek istediğimiz Pedalbox’ın arabanız önüne performans anlamında çıkan bütün engelleri temizleyerek arabanızın tam gücünü göstermesini sağlamaktır. Pedalbox arabanıza ekstra bir güç katmaz, var olan gücü ortaya çıkartır. Yani arabanıza bir doping değil sağlıklı yaşam için güzel bir diyettir.

Siz de Pedalbox alın, arabanızın gerçek gücünü siz de yaşayın.