Çift Bölgeli Otomatik Klima Nasıl Çalışır?
08
Mart

Çift Bölgeli Otomatik Klima Nasıl Çalışır?

    Yeni bir araç alacak veya aracınızı değiştirerek bir üst modelini almak istiyorsunuz, aklınıza gelen ilk özellik otomobilin yakıt tasarrufu ve performansı değil mi?  Otomobil alırken önem taşıyan motor gücü, dış görünüm ve yakıt kullanımı ilginizi çekse de aracı kullanmaya başladığınızdan itibaren bazı donanımlarında olmasını bekleyeceksiniz. Önemi yokmuş gibi görünse de otomobillerdeki klimalar gereksinim duyduğunuz önemli donanımlardan birisidir. 

Kış aylarının soğuğundan yazın kavurucu sıcaklardan kurtulmanızı, uzun yolculuklarda konforlu bir sürüş denemeyi elde etmenizi sağlar.  En temel özelliklerinden biri olan klima sistemleri, teknolojiyle birlikte birçok niteliğe sahip oldu.  Eskiden hava üflemekten ibaret olan klima şimdiyse içerideki sıcaklığı ideal seviyede tutmaya yarayacak düzeyde gelişti. 

Çift bölgeli otomatik klima sistemleri yeni tasarlanan bir donanım sistemi, sıcaklığın eşit olarak dağıtılması yönünde geliştirildi. İki taraflı sıcak ve soğuk olarak ayarlanabilen otomatik klima, fan ve üfleme konusunda da kullanıcıya farklı modlar öne sürüyor. Sağ ve sol olarak çift bölgeli ısıtma-soğutma sağlayan otomatik klimayı, ön tarafta bulanan klima ayarlarından kolayca yapabiliyorsunuz.  

Çift bölgeli otomatik klima sistemleri uzun yolculuklarda sizlere büyük rahatlık sağlarken mevsim değişimlerinin sizi etkilemesine izin vermez. Ve sizler yolculuk yapmanın keyfine doyasıya varabilirsiniz...