CHİP TUNİNGİN FAYDALARI VE ZARARLARI NELERDİR?

Chiptuning uygulamaları son zamanlarda araçların performansını arttırmaya yönelik en fazla ilgi gören uygulamalardan biridir. Hatta listenin başındadır diyebilirz.

PEKİ  BU UYGULAMALARIN ARAÇLARA Bİ ZARARI VAR MIDIR ? FAYDALARI NELERDİR?

Chiptuning uygulamaları dediğimiz gibi son zamanlarda araç performanslarını arttırmaya yönelik uygulamaların başında gelmektedir. Araç motorunun yazılımı ile ilgili bir takım değişiklikler yapılarak araca artı bir güç sağlamak hedeflenmektedir. Araçlara yönelik bu uygulamalarda araca yapılan yanlış veya hatalı bir uygulama araca ciddi hasarlar verebilmekte. Örneğin aracın aşırı yük taşımasıyla beraber bu uygulamalarla birlikte yüksek devir ve yüksek performans kullanımı aracın motor kısmının yanmasına sebep olabilir. Bu tür uygulamaların merdiven altı yerlerde yapılması aracınıza ciddi zararlar doğurabilmektedir. Chiptuning uygulamalarının doğru ustalar ve doğru markalarla yapıldığı takdirde araca gerçek bir güç artışı ve yakıt tasarrufu sağladığı görülmektedir. Bu uygulamaların başında epoksi reçine kaplamalı ve araca özel yazılımla kit olarak sunulan power control cihazı güven vermektedir. Araç aşırı yük ve yüksek devir kullanımında bile power control ısınmaya ve darbelere karşı son derece dayanıklı olup araca hiç bir zarar vermemektedir. Chiptuning uygulamalarının başında gelen bu ürünü kullanmak cebinize tasarruf sağlarken aracınıza da maksimum bir güç sağlayacaktır.


Yorumlar (1)

Nusret

Chip tuning zararları merdiven altı yerlerde yapıldığı zaman ciddi sorunlar yaratıyor demişsiniz. Merdiven altı dediğiniz yerlerde bu uygulamalar nasıl yapılmakta ? chip tuning fiyatları böyle yerlerde ortalama ne olmaktadır ? dizel chiptuning zararları nelerdir ? bir de megani 2 modifiye edilirse chiptuning olarak, nasıl bir etki alırız ? teşekkürler

Cevaplandı
PedalBox Türkiye

1. si merdiven altı yerlerde aracın beyni sökülür ve yeterli donanıma sahip olmadıkları için araç beyni istanbul ankara gibi merkezlere gönderilir. Buralarda işlem yapıldıktan sonra araç beyni tekrar gönderilir. Bu işlem tamamen kontrolsüz yapılmaktadır. Bi sorunla karşılaştığınızda muhattap bulamayabilirsiniz. 
2. olarak chiptuning fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bir ürün satın almadığınız için bu işlemler hizmet bedeli olarak yansır. 300 TL ile 2000 TL ye kadar bu işlemi yaptırabilirsiniz.
3. sorunuzun cevabı olarak, dizel araçlara chiptuning yapılması her araçta olduğu derece risk taşır. Usta ellerde ve işini seven ustalarda yapılan işlemler aracınızı güvene alacaktır. Detaylı bilgi için telefon numaranızı bırakabilir veya ücretsiz danışma hattımızı arayarak teknik servisimizden ustalarımızla görüşebilirsiniz.
son sorunuzla ilgili olarak megane 2 modifiye veya megane 3 modifiye veya herhang bir aracın modifiyesinde yapılacak işlem sonucunu syno testler ile görebilirsiniz. Bu sorularınızın cevabını danışma hattımızı arayarak ustalarımızdan alabilirsiniz.
Teşekkürler.