ARABANIN GEÇ HIZLANMASI
15
Mayıs

ARABANIN GEÇ HIZLANMASI

Araç sürücülerinin sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. Araba gaz pedalına basıldığı zaman aracın geç tepki vermesi hemen hemen her araçta sorun teşkil eden bir durumdur. Kimi sürücüler için sorun teşkil etmese de aracını performanslı kullanmak isteyen sürücüler için büyük bir sorundur. Bu sorunun ne yazık ki tanımlı bir çözümü yoktur. Bu sorunu çözmek için harici gaz tepkime cihazları sürücülerin başvurduğu ilk uygulamalardır.

GAZA BASINCA ARABA GİTMİYOR

Yukarıda belirttiğimiz arabanın geç hızlanması, gaz pedalının sinyali araca geç iletmesi aracın performansına önemli şekilde etki eden bir problemdir. Bir çok sürücünün dile getirdiği "gaz pedalı geç tepki veriyor, gaza basınca araba gitmiyor, araba gazı geç alıyor, gaza basıyorum devir saati yükselmiyor" gibi şikayetleri sıkça duyarız. Araçlarda sonradan oluşan bir problem gibi görülen bu sorunlar normalde fabrika çıkışından beri olan fakat sonradan farkettiğimiz sorunlardır. Dünya standartları gereği arabaların gaz tepkime süreleri fabrikalardan standart olarak çıkmaktadır. Bunun nedeni üretici firmaların sürücünün nasıl bir modda kullanacağını bilmemesinden kaynaklanıyor. Bu yüzden de araç gaz tepkime süreleri belirli bir standarda göre ayarlanıyor. Yani 60 yaşındaki bir şoför ile 25 yaşındaki bir şoförün aynı gaz tepkime hızına vereceği refleksler farklıdır. Bi taraf daha uzun tepkimeye karşı kontrollü araç kullanabilirken diğer taraf bu tepkime hızı yüzünden düşük performansta bir araç sürüş deneyimi yaşıyor. Burada da yapılması gereken gaz tepkime cihazları ile bu süreyi kontrol altında tutmaktan geçiyor. Piyasada bulunan bu tepkime cihazlarından en doğru ve aracınıza uyumlu olan kiti kullanarak bu sorunu kökünden halledebiliyorsunuz.

PEDALBOX İLE SIFIR TEPKİME GECİKMESİ

Pedalbox ile yukarıda dile getirilen tüm sorunlardan kurtulabilirsiniz. Aracınız için özel hazırlanan kiti yaklaşık 5 dakikalık bir montaj süresiyle uygulattıktan sonra hantallık, rampada bayılma, arabanın geç hızlanması gibi sorunlar tümüyle ortadan kalkmaktadır. Tamamen Alman güvencesi altında olan Pedalbox ile sorunsuz ve keyifli sürüşler sizi bekliyor.