Araba Hangi Ayda Alınmalı?
30
Eylül

Araba Hangi Ayda Alınmalı?

Sıfır araba almak için en uygun zaman, 2. el araba ne zaman alınır,araba fiyatları ne zaman düşer 2019,araba fiyatları düşer mi?,ikinci el araba fiyatları düşer mi, sıfır araba fiyatları düşer mi tüm bu soruların yanıtlarını tek bir makale içerisinde bulabileceğiniz kaynak sayısının az olduğunu biliyoruz. Yeni bir araç alacaklarında en çok sordukları soruların bunlar olduğunu düşünürseniz Pedalboxturkiye.com ekibi olarak bizde bu konu hakkında siz değerli takipçilerimize bilgiler verelim istedik.

Bir araç alıcısının kararını etkileyecek olan en önemli faktör aracın alınacağı mevsimdir. Çünkü araçların her dönemde fiyatları aynı olmuyor. Bu nedenle araba hangi ayda alınmalı? Sorusu biraz daha ön plana çıkıyor.

Yeni bir otomobil alacaksanız burada size Ocak ve Şubat aylarını tavsiye edebiliriz. Çünkü genelde bu aylarda otomobil firmaları kampanyalarına hız verirler. Çünkü bu dönem yeni serilerin piyasaya çıktığı zamanlardır. Bunun içinde sıfır araçlarda fiyat yüksek olurken bir önceki senenin sıfır fiyatlarında düşme yaşanır.

AYLARA GÖRE OTOMOBİL ALINACAK DÖNEMLER

Mart, Nisan ve Mayıs ayları otomobil piyasasında en hareketli olan zamanlardır. Fiyatlar yüksektir bunun içinde araç almaktan ziyade satıcılar için karlı bir dönem olacaktır. Eğer aracınızı satmayı planlıyorsanız o zaman Haziran’ a kadar bekleyin çünkü okulların kapanması yaklaşınca ve kapanınca fiyatlarda ciddi bir yükseliş yaşanacak. Üstelik tatil sezonu yavaş yavaş devreye giriyor.  

Ağustos ayı itibariyle sisteme filo araçları da girmeye başlıyor ve piyasa da yeniden bir düşüş yaşanıyor. Eylül ortasında ise tekrar piyasa hareketlenirken Ekim’de de hareketlilik devam eder.   Kasım ve Aralık ayında otomobil firmalarının yeni kampanyaları devreye girer ve alıcılar için iyi bir dönem başlayacaktır. Yeni modellerin beklentisi piyasa da bir durgunluk yaratacaktır.  

SONUÇ

Sonuç olarak toparlamamız gerekirse her dönemin kendine göre bir piyasası bulunuyor. Alıcıysanız durgun olan dönemleri satıcıysanız hareketli olan zamanları tercih etmelisiniz. Şunun da altını çizelim eğer bir araçtan kar etmek istiyorsanız alırken yaparsınız. Satarken aracınızdan kar etmeniz mümkün olmayacaktır.