Araba Alacaklara Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler
05
Temmuz

Araba Alacaklara Hayat Kurtarıcı Tavsiyeler

Yaşamımızı büyük ölçüde kolaylaştırıp basitleştiren otomobiller, günümüzde vazgeçilmez bir hale gelmiştir. Gün içinde iş akışına yetişmemizi, istek ve ihtiyaçlarımızı pratik olarak çözmemizi sağlayan araçlar sayesinde her evden bir kişi mutlaka otomobil sahibi olmayı istemektedir. 

İlk kez araç sahibi olacak kişilerin almak istedikleri araçların özellikleri konusunda kafa karışıklığı yaşamaları gayet doğaldır.  Araç almak büyük bir karar olduğu için kişinin kendisine en uygun aracı seçmesi oldukça mühimdir. İlk kez araç alacaklar için hayat kurtaran tavsiyeleri bir araya getirerek sizler için kolaylık sağlamayı amaçlıyoruz. 

1- Vites seçeneğine karar vermelisiniz.

İlk kez araç kullanacak veya direksiyon konusunda fazla deneyimi olmayan sürücüler için otomatik vites araçların kullanımı daha kolaydır.  Ancak yeterince araç kullanım deneyimine sahipseniz manuel vites araçlar da sizlere uygundur. 

2- Aracın yakıt türünü seçmelisiniz. 

Araç seçimi yapmadan önce aracı nerede ve sıklıkla kullanacağınızı belirleyin. Gün içinde trafiği az olan bir şehirde kullanmayı planlıyorsanız benzinli araçlar sizin için uygun düşecektir.  Arabayı kullandığınız süre uzun ve yoğun olacaksa LPG'li araçlar tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

3- Hatchback mı Sedan mı? 

Harchback tipi araçlarda bagaj kısmının daha oval olması ilk kez araç kullanacak olan sürücüler için hayat kurtarıcıdır. Küçük yapısı pratik olmakla birlikte konforlu bir kullanım sağlar.  Sedan araçların bagaj kısmı uzun olduğu için yük ve eşya taşımak adına size bolca yer ayırmaktadır. 

4- Pazarlık aşamasına geçmeden kontrol ettirmelisiniz. 

Aracı beğenip almayı düşünüyorsanız satın alma işleminden önce mutlaka aracı kontrol ettirmeli herhangi bir sorunu olup olmadığını öğrenmelisiniz.  İkinci el araç piyasasında sıklıkla görülen sahtekarlığa maruz kalmamak için pazarlıktan önce ekspertiz isteyerek aracın son durumunu öğrenmelisiniz.

5- Test sürüşünü atlamayın. 

Otomobili almaya karar vermeden önce test sürüşü yaparak aracın yol tutuşu, fren ve direksiyonunu deneyerek görmelisiniz. Motor sesinden, koltuğun ayarlanabilir durumu ve dönüş ve virajlarda arabanın verdiği tepkiyi sürüş esnasında ölçüp tartmalısınız...