Anahtarsız Çalıştırma Sistemlerinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?
16
Haziran

Anahtarsız Çalıştırma Sistemlerinde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Otomotiv sektörünü  yakından takip edenler teknolojinin sürücüye büyük konfor sağlamak adına yeniliklere hizmet ettiğini görmüştür.  Sürücüye efor kaybettirmeden kullanım kolaylığı sağlamayı amaçlayan yeni sistemlerden birisi de Akıllı giriş ve çalıştırma uygulamasıdır.  Anahtarsız çalıştırma sistemi olarak da bilinen bu yeni teknoloji, bir çok fonksiyonu anahtar gerekmeden kullanmanıza imkan sağlıyor. 

Bu sistem radyo sinyallerini kullanarak sürücülere pasif olarak araç kapılarını açma, motoru çalıştırma, aracı kilitleme rahatlığı sunuyor. Akıllı giriş ve çalıştırma sistemine ait anahtarı yanınızda bulundurmanız yeterli, aracın yanına yaklaştığınızda yakınlık sensörleri devreye girerek kapıları sizler için açıyor. Kapıları kilitlemek istediğiniz de anahtarın dışarıda olması gerekiyor veya kapı kolundaki kilitleme sensörüne dokunarak araç kapılarının kilitlenmesini sağlayabiliyorsunuz.

Akıllı giriş ve çalıştırma sistemine kayıtlı olan kimlik vericisi sayesinde arka antenin menziline girdiğinizde otomatik olarak bagaj kapısı da açılmaktadır. Start-stop teknolojiyle geliştirilen  anahtarsız çalıştırma sistemi motoru da anahtar kullanmadan çalıştırmanıza imkan veriyor. Tek yapmanız gereken start-stop düğmesine basmak ve aracı sürmeye devam etmek...