Airbag Tamir Edilir Mi?
26
Temmuz

Airbag Tamir Edilir Mi?

Araç kullanımında en önemli konu güvenliktir.  Hele ki otomobil sektöründe günümüzde dikkat çeken iyileştirme ve yenilik tasarımları güvenlik üzerinden ilerlemektedir. Kaza anlarında özellikle araç içinde insan hayatını kurtarmaya yönelik olan iki unsur bulunmaktadır. Emniyet kemerleri ve hava yastıkları (airbag), darbeye bağlı kazalarda can güvenliğini koruyan sistemlerdir. Birbirine bağlı olarak sürücülerin ve yolcuların hayati güvenliğini sağlamada mükemmel iş çıkarmaktadır. 

Darbeye bağlı oluşan kazalarda airbag, hava yastıkları açılır ancak tam olarak işe yaraması için emniyet kemerlerinin de takılı olması gerekmektedir. Kaza anında açılan hava yastıklarının tamiri mümkündür ancak işinin ehli kişiler tarafından onarım yapıldığı müddetçe. Airbag tamirleri bu konuda yan ürünler kullanan merdiven altı bir işletmede tamir edildiği taktirde işlevini yerine getiremediği gibi hayatınızı riske atabilir. 

Airbag tamiri yerine çoğunlukla yenilenmesi tavsiye edilmektedir. Hava yastıklarını tamir ettirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsur hava yastığının patlama öncesi yerleştirildiği noktadır. Tamir sonrasında ucuz, kalitesiz ürünlerin kullanılması kaza anında hava yastığının açılmamasına neden olabilir. Airbag tamirinde masraftan kaçınmadan işinin ehli ustalar tarafından onarım sağlanmalıdır...